Hakkımızda

BİZ KİMİZ?

Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır.

Tellioğlu Metal Misyon & Vizyon

01.
Vizyon

Tellioğlu Metal olarak kaliteli ve yenilikçi ürünlerimiz Dünyanın her yerine ulaştırmak.

02.
Misyon

Doğru Fiyat-Kalite ve Güven’i sağlayarak ürün yelpazemizi ve müşteri portföyümüzü genişletmek.

BİZ KİMİZ?

image

Firmamız;

Mustafa Tellioğlu’nun 1976 senesinde Almanya’dan kesin dönüş yapıp 1976 bir akrabasıyla beraber 7 ton köşebent sermaye ile bir ortaklık kurmasıyla başladı.14 sene süren ortaklıktan sonra yollarını ayırdılar, bu sırada Süleyman ve Hüseyin Tellioğlu babaları Mustafa Tellioğlu’yla beraber 1996 senesinde Tellioğlu Metal'i kurarak sanayi demiri ticaretine başladırlar.

Sanayi demiri satmamız sebebi ile hitap ettiğimiz kitle daha çok zanaatkârlardan oluşuyor.

Yöremizin ekonomisinin çoğunluğu fındık ticaretine dayanmaktadır. Terme’de fındık patoz makinası imalatı vardır, daha doğrusu fındık patozu ilçemizde icat edilmiştir. İlçemizde yılda en az 200 makine üretilmektedir. Bu da yaklaşık olarak 2000 ton demire tekabül etmektedir. Ancak 2003 yılında fındık mahsulü hiç alınmadığından dolayı Terme’de fındık patoz makinalarının yapılacağı demir ürünleri satışı gerçekleştirilemedi. Bu durum Termede kriz etkisi yaşattı. Bizde bu durum karşısında nalburiyeye ağırlık vermeye başladık. Ordu’nun yüksek bölgelerine ürünlerimizi ve kendimizi tanıtmaya gittik. Yüz kişiye uğradıysak on kişi aradı, on kişiden de iki kişiyle ancak ticaret yapabildik. Zamanla Ordu bölgesindeki müşterilerimiz ve müşterilerimizin istekleri arttı. Bunun üzerine binek araç yerine kamyonet aldık ve elimizde ne varsa yükledik pazarlamaya devam ettik ve bu süreç bizi her geçen gün ileriye taşıdı.

Ufak bir dükkânla başlayan bu yolculuğumuz şimdi 10000 metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplam 23000 metrekare arazide 85 çalışanı ve 30’a yakın hizmet aracımızla

Çatı kaplama ürünleri, dış cephe yalıtım, boru, profil, ahşap ve arıcılık gibi bir çok alanda ürün çeşitliliğimizle müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap vermekteyiz.

“Farkımız verdiğimiz hizmette”

Bizim anlayışımızda rekabet sadece fiyat demek değil. Bizim için esas olan firmamızın kalitesi, güvenilirliği, sattığımız ürünün kalitesi ve en önemlisi de sağladığımız profesyonel hizmetin sonucu da tam anlamıyla müşteri memnuniyeti.

Şirketimizin en büyük özelliğinden biri de genç ve dinamik olmasıdır. Hızlı, kaliteli, güvenilir ticaret sloganı vizyon ve misyonumuzu tamamlamaktadır. İş ortaklarımızla çalışan üreten büyüyen ve büyüten firma anlayışımızla geleceğe, emin adımlarla ilerlemekteyiz.

KALİTE POLİTİKAMIZ

Tellioğlu Metal ilke ve hedeflerine uygun olarak çağdaş kalite yönetim ve denetim sistemlerini öncelikle kendi bünyesinde uygulamaktadır.
Bu kapsamda;

  • Tüm işleyiş prosedürlerle kayıt altına alınarak işin başlangıçta doğru olarak tanımlanması ve yapılması,
  • Profesyonel kadrosunun “uzmanlık” seviyesinin düzenli olarak artırılması ve güncellenmesi,
  • Gereken bilgi ve belgelerin başta doğru şekilde alınarak süre kayıplarının önüne geçilmesi,
  • Tüm iş taraflarıyla güçlü ilişkiler oluşturulması,
  • Etkin bir zaman ve eylem planlaması,

konularında sürekli kendini denetlemekte, gelişime yönelik çalışmalar yapmaktadır.

Bizi yakından tanıyın

Tanıtım Videomuzu İzleyin

Gizle